Так буде українською


Всі ми живемо на Україні, хоча не всі спілкуємося українською в повсякденному житті. На превеликий жаль, адже державну мову знати дуже важливо! Особливо це стосується абітурієнтів, які будуть здавати незалежне тестування з української мови та літератури цього року.
Велика кількість слів сучасної розмовної української мови запозичена з російської мови, а деякі – навіть із мов латинського походження. Так утворюється суржик, в якому деякі слова часто використовуються в зовсім інакшому значенні, ніж в українській мові. Про історію походження суржику розповідає нам відомий мовознавець Анатолій Васянович в одному зі своїх інформативних відео.
Вам сподобалося це відео? Сподіваємося, що так. Тоді читайте далі!
Анатолій Васянович – це ведучий та автор проекту «Так буде українською!». У своєму проекті він пропонує українським глядачам до перегляду ряд відео з роз’ясненнями вживання деяких українських слів і висловів.
Вам потрібно виділити всього 1-2 хвилини на перегляд кожного з відео, і ви станете висловлювати свої думки трішечки культурніше. Перегляньте всі, запам’ятайте корисні поради – і ви будете спілкуватися українською!
Навіщо Анатолій Васянович зробив цю серію відео? Автор ідеї впевнений, що повага до людини виражається не тільки через дії, але й через слова, мовні засоби. Наприклад, не можна казати «я вибачаюся» - це значить зовсім інше, ніж прохання вас пробачити.
Подібні вирази, на жаль, зустрічаються тепер усюди. Отже, дивіться відео та поширюйте їх серед своїх знайомих. Це вам знадобиться при написанні твору на ЗНО з української мови та літератури та, звичайно, під час спілкування!
Як правильно казати: учбовий чи навчальний?
Як правильно ставити наголос у складних словах української мови?
Коли треба казати Пасха, паска та Великдень?
Проходить час або минає час?
Можливо, ви маєте інші приклади цікавого вивчення української мови? Реєструйтеся на  та діліться своїм досвідом!

Немає коментарів:

Дописати коментар